PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106376}

Batman - Początek

Batman Begins
7,6 361 768
ocen
7,6 10 1 361768
7,3 31
ocen krytyków
Batman Początek
powrót do forum filmu Batman - Początek

.. to dlaczego nazywa się "Batman Begins" ? Producenci dopiero później wpadli na pomysł, by dalsze
filmy nazywały się jak cała trylogia? Czy po prostu później wymyślili nazwę "Mroczny Rycerz"?

ocenił(a) film na 8
Starigniter

Nie ogarniam pytania.

ocenił(a) film na 8
MatiZ_3

Dlaczego ten film nie nazywa się "The Dark Knight Begins", tylko "Batman Begins", skoro nazwa trylogii to "Mroczny Rycerz", a nie "Batman"? Zagapili się czy co?

ocenił(a) film na 8
Starigniter

A czy w "Batman Begins" pada określenie "Mroczny Rycerz"?

ocenił(a) film na 8
MatiZ_3

No właśnie nie. Więc producenci dopiero później wpadli na tego "Mrocznego Rycerza"?

ocenił(a) film na 8
Starigniter

Nie. Tytuł został wybierany, by jak najbardziej pasował do filmu. Nolan nigdy nie planował trylogii, więc nie myślał nad wspólnym tytułem wszystkich części. "Batman Begins" nie trzeba tłumaczyć o co chodzi. "The Dark Knight" dlatego, że ten film zdefiniował postać bohatera właśnie jako Mrocznego Rycerza. "Rises" oczywiście odnosi się do ponownego powstania Bruce'a. A dlaczego "The Dark Knight Rises"? Ze względów marketingowych. No i że 2 z 3 części ma w tytule "Mroczny Rycerz" to mówi się na serię "Trylogia Mrocznego Rycerza".

ocenił(a) film na 8
MatiZ_3

No i o to mi chodziło. Producenci wymyśli nazwę "Mroczny Rycerz" dopiero później, bo początkowo trylogia nie była planowana.

ocenił(a) film na 9
MatiZ_3

Może nie planował ,ale zakończenie z kartą Jokera sugerowała ,że powstanie kontynuacja.

Eastwood_filmweb

Wszystko zależało od wyników finansowych, a te były satysfakcjonujące i dano zielone światło dla kontynuacji.

ocenił(a) film na 9
marcin261287

Tylko dlaczego w drugiej części wszystko jest inne oprócz postaci ? Miasto kompletnie inne budynek firmy Wayna również. Z mrocznego miasta zrobiło się pełne słońca typowe amerykańskie miasto.

ocenił(a) film na 8
Eastwood_filmweb

Karta Jokera to był tylko easter egg wtedy. Chociaż o ile dobrze pamiętam było to nawiązanie do komiksu "Year One", który chyba też skończył się pojawieniem Jokera.

ocenił(a) film na 8
Starigniter

Sam sobie odpowiedziałeś... Tak jak kolega wyżej wspomniał dopiero przy drugim filmie ktoś wpadł na pomysł nadania nazwy "Mroczny Rycerz".

ocenił(a) film na 8
Garyore

To były tylko i wyłącznie moje domysły... Zadałem pytanie w celu uzyskania potwierdzenia ich, bądź dowiedzenia się innej teorii na ten temat.

ocenił(a) film na 8
Starigniter

Ok, więc twoje domysły były prawidłowe.

ocenił(a) film na 8
Garyore

Dziękuję.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones