PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=112584}
7,4 268 529
ocen
7,4 10 1 268529
7,4 41
ocen krytyków
Sin City Miasto grzechu
powrót do forum filmu Sin City - Miasto grzechu

Słaby

ocenił(a) film na 3

Słaby film, zdecydowanie nie polecam. Może warty uwagi dla wąskiej grupy wielbicieli komiksów, ale dla kinomaniaka z bardziej klasycznymi upodobaniami - nie.

ocenił(a) film na 9
carmen999

Co oznacza że jest słaby dla ciebie.

helsinger

No chyba to masz na myśli za każdym razem, jak piszesz, że film był słaby.

carmen999

co oznacza, że nie powinien być i dla mnie, w końcu lubię klasyczne upodobania, a jednak jest po prostu zajebisty:)

ocenił(a) film na 9
jona13

Nawet mojej mamie się podobał,choć 300 bardziej ogarnęła.....

ocenił(a) film na 10
wojciechowski2610

Fajna mama :)

carmen999

carmen, sin city jest dobrym filmem dlatego, ze odstaje od grupy, jak kazdy film zwiazany z quentinem tarantino jest ciekawszy od wszystkich, odwaze sie powiedziec nawet klasykow, ktore rowniez cenie.
Po ogladnieciu tego akurat filmu, nie potrafilem sobie ogarnac w mej malej glowce, ile tam sie wydarzylo. Na pewno nie jest to nudne kino, posiada specyficzny klimat, moze dosc nierealny swiat i przerysowane sceny walki, ale w tym akurat tkwi smaczek.
No coz, kino QT ma albo wielbicieli albo hejterow ;)

ocenił(a) film na 9
JackNappa

Mistrzuniu, ten film nie jest QT.....Mniemam że chodzi Ci o Tarantino?.....Jeśli się mylę to sorry:)

ocenił(a) film na 9
wojciechowski2610

Raczej chodziło mu że jest związany z Tarantino co wcale nie mówi że jest jego.
Sin City to produkcja Rodrigeza (sora za pisownie) a Tarantino jak wiadomo wyreżyserował tylko jedną scene.

Jak dla mnie film jest czymś niezwykłym coś co rzadko zdarza się kinie.

ocenił(a) film na 10
helsinger

Genialnie to podsumował seprioth w tym temacie: http://www.filmweb.pl/film/Sin+City+-+Miasto+grzechu-2005-112584/discussion/Uczt a+dla+zmys%C5%82%C3%B3w,1650352

Max66

Film na pewno nie jest dla wszystkich, jak dla mnie średniawy.

ocenił(a) film na 10
mixesnuss

To na pewno

Himiteshu

co za odkopy ;>

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
volpi

@volpi
Na prawdę wypowiedź na poziomie... a raczej poniżej poziomu

Co do filmu:
Dla tych co mieli styczność z komiksami Franka Millera film będzie arcydziełem. Jest wiele komiksów zekranizowanych typu Spider-Man, Batman czy X-men ale jest też Sin City które zostało PRZENIESIONE na ekran. Tak na prawdę to na ekranie oglądamy komiks a nie film oparty na wydarzeniach z komiksu (za to wielki szacunek dla Rodrigueza) Klimat jaki jest na ekranie jest po prostu niepowtarzalny a dodatkowego smaczku dodają tu zachrypłe głosy Rourke i Willisa . Dla fanów Rodrigueza albo Tarantino Sin City to kawał dobrego kina.
Dla tych co nie lubią komiksów Franka Millera lub nie lubią stylu wyżej wymienionych Panów Sin City to średniak.

ocenił(a) film na 10
Notorious Gomez

Wybacz, ale po prostu dla mnie ten film to arcydzieło i nic, a nic nie zmieni mojej opinii na temat ludzi którzy nie lubią kina akcji, komiksów, Millera, etc. Piszę te komentarze jedynie z mojego subiektywnego punktu widzenia, i przedstawiem szczerze to co mi przychodzi do głowy. No cóż, sam wiem, że moja postawa jest stosunkowo antyspołeczna, ale względnie mam to gdzieś

ocenił(a) film na 10
Notorious Gomez

nie miałem styczności z komksami, żadnymi komiksami....poprostu nie lubie ich czytać, a jednak Film jest dla mnie arcydziełem, niesamowity klimat. Film albo przypadnie do gustu albo nie, jest cholernie specyficzny ;)

ocenił(a) film na 5
carmen999

A ja się zgodzę z założycielką tematu - też nie jestem zachwycony. Film według mnie należy oceniać dwojako. Raz, za wykonanie, które jest naprawdę imponujące i ponownie, biorąc pod uwagę sensowność, należy ocenić samą historię zawartą w tej produkcji. A z tym już jest niestety problem, ponieważ Sin City wydaje się po prostu zwykłą ekranizacją cienkich rysunkowych opowiastek, które na pewno nie bawią wszystkich. Sam osobiście uważam, że fabuła jest po prostu jedną wielką efekciarską bzdurą i takie rzeczy, jak tony ołowiu wpakowane w bohaterów to nic ciekawego.

Muszę jednak uczciwie przyznać się, że nigdy wcześniej nie miałem jakiejkolwiek styczności z twórczością pana Millera, stąd też może wynikać moje rozczarowanie. Mimo wszystko, jako takim miłośnikiem komiksów jestem i np. "300" to dla mnie wciąż niedościgniony wzór do naśladowania dla każdego reżysera biorącego się za ekranizację jakąkolwiek. Choć może diabeł tkwi w tym, że po prostu wolę od Sin City oryginalną fabułę "300", która jest mi bliższa.

ocenił(a) film na 10
Choch

Dla mnie jesli chodzi o klimat i ekranizacje komiksu to Strażnicy sa mistrzostwem świata, pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
carmen999

Film jest słaby, ponieważ nie jest w twoim guście?
Nie rozśmieszaj mnie :)

ocenił(a) film na 5
carmen999

Przede wszystkim jest wg. mnie dość nudny i niczego ze sobą nie niesie. Tak naprawdę to tylko zabijanie, ciachanie, odcinanie fiutów itd. Nie wiem, jak kiedyś ten film mógł mi się strasznie podobać, teraz nawet narracja, "komiksowe" zdjęcia i inne już mi nie podchodzą.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5

Ha ha, a to dobre ! ; D

Ambitne kino dla ambitnego i dojrzałego widza? No ciekawe, ciekawe. Co w tym filmie jest ambitnego? I Czyżbyś sugerował, że jestem jakimś małolatem?

A tak w ogóle to ciekawy (?) masz gust - nie słyszałem o ani jednym filmie, który oceniłeś najwyżej (oprócz "9. kompanii).

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5

O, świetnie. Przeczytam komiks, to może i film mi się spodoba. Pójdę do szkoły filmowej, i być może polubię "Sin City" . Niezły dżołk, nie ma co... Film ma być dla mnie, a nie ja dla niego. Ma mi się spodobać i już, a nie ma być tak, że ja będę robił jakieś różne rzeczy, byleby tylko mi przypadł do gustu.

Nie rozumiem o co chodzi z tymi aktorami, którzy świetnie zagrali - przecież tam tak naprawdę nie było niczego do zagrania: żadnych dramatycznych scen, dialogów, momentów załamania, jednym słowem niczego. Świetne role aktorskie to np. Marlon Brando w "Ojcu Chrzestnym", albo Jack Nicholson w filmie "Lot Nad Kukułczym Gniazdem". I te dwa filmy to jest dopiero ambitne kino, które daje do myślenia, uczy wiele, pokazuje dramaty życiowe itd. Ale jeżeli jesteś po szkole filmowej (?), to powinieneś już wiedzieć.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5

Taaa, jak się nie ma kontrargumentu to lepiej byle jadem pluć.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones